SILVER & METAL / Silver / Tray 8225505
nr 822 5505
TRAY
nickel silver, length: 42 cm,
nysilver, Sent 1800-tal, längd: 42 cm
600
SEK 450
Monday April 29 2013
at 19:30:23
24/4 21:21:54
400 kr
29/4 12:20:44
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.